Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
niedziela, 28 maja 2006
Biblia - czyli Słowo Boże
Pamiętam jak kiedyś, w liceum, pisałam wypracowanie o przedmiotach, które są dla mnie najważniejsze. Napisałam wtedy, że gdybym mogła uratować z pożaru tylko jedną rzecz z mojego pokoju, byłaby to gitara. Była dla mnie cenna, bo przeżyła ze mną wiele ważnych chwil, bardzo lubiłam na niej grać kiedy byłam zła, smutna... albo kiedy po prostu miałam ochotę :)

dziś, choć nadal lubię moją gitarę, napisałabym o mojej biblii... lubię ją... jest mała, łatwo mieści się w ręku... ma czarną skórzaną okładkę z kilkoma naklejkami... w środku jest parę zakładek, które dostałam od kilku ważnych osób, wiele zasuszonych kwiatków zerwanych w różnych zakątkach Polski... ma mnóstwo fragmentów pomalowanych kolorowymi kredkami... no i troszkę śladów łez ;)

ale nie te kwiatki, zakładki i naklejki są w tej książce najważniejsze... najważniejsze jest wszystko to, co każdego dnia mówi mi przez biblię Bóg. Myślę, że Bóg jest cudowny, że dał nam Swoje Słowo w takiej formie... że mam słowa, które mogę czytać, karmić się nimi, pytać Ducha Świętego co one oznaczają...

"Ilekroć otrzymywałem Twoje słowa, pochłaniałem je, a Twoje słowo stawało się dla mnie rozkoszą i radością serca mego." (Jer15,16)
...tak właśnie mamy czytać Boże Słowo. Karmić się nim, pochłaniać znaczenie każdego wersetu, czytać to, co między wierszami...

"Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą" (J17,17)

Niech Bóg uświęca Cię w Prawdzie... każdego dnia!

14:11, ola_engaddi , Biblia
Link Komentarze (18) »