Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
czwartek, 22 marca 2007
Co mówi diabeł?
Często zastanawiamy się nad tym, co mówi Bóg. I to cudownie, bo każdego dnia powinniśmy wsłuchiwać się w Jego głos, karmić się słowami które do nas kieruje.
Ale czasem warto zdać sobie sprawę z tego, że jest jeszcze ktoś, kto do nas mowi - diabeł. Jezus mówi o nim:
"Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." (J8,44)

Diabeł, kiedy mówi, to przede wszystkim kłamie! Próbuje wmówić Ci tysiące kłamstw na Twój temat, na temat Boga, na temat Twoich znajomych, Twojej przyszłości. I, co najważniejsze, nie przedstawia się na wstępie. Jest jak "życzliwy znajomy" wysyłający pełne nienawiści anonimy... i najbardziej się cieszy, kiedy jego słowa są już tak głeboko w naszych myślach, że nawet tego nie zauważamy...

do mnie dziś rano dotarło, że jedną z rzeczy, które próbuje mi wmówić diabeł jest to, że moja wrażliwość jest wkurzająca dla innych... i aż mi się śmiać zachciało, bo ten temat już Bogiem przerobiłam. I kiedy uświadomiłam sobie jakie kłamstwo wciska mi diabeł, wyraźniej zobaczyłam i Bożą prawdę o sobie... i to mnie uwolniło :)

Zachęcam Cię, zastanów się chwilę nad tym, co mówi do Ciebie diabeł... a kiedy już takie kłamstwo zlokalizujesz, nie zatrzymuj się nad tym, ale znajdź bożą prawdę na ten temat, znajdź werset z Pisma i czytaj go, myśl o nim... a kłamstwo zostanie zastąpione Bożą prawdą.

W razie problemów ze znalezieniem fragmentów - polecam się... przeszukiwanie biblii to jest to, co engaddi lubi najbardziej ;)


PS. Karina, notka tylko z pozoru jest nie na temat ;) Pozdrawiam :)

12:49, ola_engaddi , Szatan
Link Komentarze (9) »
wtorek, 06 czerwca 2006
Twój i mój wróg
Kiedy rozmawiam z ludźmi o Bogu często bywa tak, że nie kwestionują oni jego istnienia. Nawet jeśli ich poglądy nie są zgodne z biblią, to jakoś tam w Boga wierzą... natomiast często napotykam ostry sprzeciw kiedy mówię, że jest też szatan... i wiecie co myślę? Że właśnie wtedy szatan się cieszy! Bo najbardziej ze wszystkiego zależy mu na tym, żeby ludzie nie wiedzieli o jego istnieniu. Wtedy już tylko krok od tego, żeby uwierzyć, że Bóg wcale nie jest dobry, że zsyła na człowieka i szczęście i cierpienie, że "co ma być, to i tak będzie", a my nie możemy na to nic poradzić.

Ale szatan jest! I wcale nie wygląda jak bajkowy "diabełek" z różkami, który tylko kłuje kogo popadnie swoimi małymi widełkami... jest jak najbardziej realny, inteligenty i silny... i cały czas próbuje nas zwodzić, podszeptywać nam swoje kłamstwa, podszywać się...

"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!" (1P5,8-9)

Głównym celem szatana jest oszukać jak najwięcej istot, ukochanych przez Boga - ludzi - i zaprowadzić ich prosto do piekła, gdzie jest gorzej niż jesteś sobie w stanie wyobrazić...

Nikt z nas nie jest w stanie własnymi siłami mu się przeciwstawić! On jesy silniejszy od każdego z nas... ale jest Ktoś, Kto już go pokonał... JEZUS!!! Kiedy Jezus wisiał na krzyżu, stał się grzechem i pozwolił się zabić za Twoje grzechy i cierpienia. Wziął je na siebie i pokonał diabła! Jeśli wierzysz, że Jezus jest Twoim osobistym Zbawicielem, jeśli pozwolisz Mu być Królem Twojego życia, to diabeł w Twoim życiu również jest pokonany i nie może mieć nic do gadania!

Nie daj sobą pomiatać diabłu i przylgnij do Jezusa! On Cię tak bardzo ukochał, że oddał za Ciebie życie!!!!!! ...nie przechodź obok takiej miłości obojętnie...

"Na świecie doznacie ucisku, odwagi: Jam zwyciężył świat" (J16,33)
21:43, ola_engaddi , Szatan
Link Komentarze (6) »