Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
piątek, 10 marca 2006
"Krew Jezusa obmywa mnie"
chodzi dziś za mną taka piosenka:
"Krew Jezusa obmywa mnie
Gdy wyznaję Mu grzechy swe
Krew obmywa mnie, obmywa mnie"

w oryginale jest ona po angielsku i śpiewa ją zespół "Delirious", ale ja ostatnio słyszałam wersję polską - angielskiej jeszcze nie znam :)
Wiecie... to jest niesamowite! Każdy z nas zgrzeszył, nikt nie zasłużył na to, żeby oglądać Boga twarzą w twarz... ale to On zapłacił za mnie i za Ciebie cenę, której wcale nie musiał płacić. Codziennie upadasz, grzeszysz... Ale jeśli przychodzisz do Boga ze szczerym sercem i przyznajesz się do swoich błędów, On wybacza... obmywa Cię swoją krwią i zapomina, tak po prostu, bez żadnego wytykania palcem i bez surowych spojrzeń... i nikt już nie może Cię potępić - bo owszem, jesteś grzesznikiem, ale ZBAWIONYM!!!
To niby takie oczywiste, "nic nowego"... ale czy nie cudownie jest odkrywać tą prawdę każdego dnia, wciąż na nowo?...

"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci." (Rz8,1-2)


08:40, ola_engaddi , Jezus
Link Komentarze (12) »
wtorek, 07 marca 2006
być kobietą :)
dzień kobiet nie jest może świętem bardzo biblijnym, nie jest też dla mnie jakimś bardzo szczególnym dniem w roku, ale myślę sobie, że z tej okazji warto by było spojrzeć na kobiety z Bożej perspektywy. Pisać możnaby duuuużo, ale ograniczę się póki co :)

"O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja, jakże piękna!" (Pnp4,1)

Jeśli jesteś kobietą:
Pamiętaj: JESTEŚ PIĘKNA!! Niezależnie co w życiu słyszałaś, co myślisz o sobie, kim jesteś... jesteś piękna! Bo taką stworzył Cię Bóg i On zachwyca się Tobą, mówi, że jesteś urocza - a jedną z cudownych cech Boga jest to, że mówi prawdę! :) i chodzi Mu zarówno o piękno Twojego serca, jak i piękno zewnętrzne.

Jeśli jesteś mężczyzną:
Spójrz ile kobiet jest dookoła Ciebie. A każda z nich nosi w sobie piękno, które włożył w nią Bóg... widzisz?... :)
20:54, ola_engaddi
Link Komentarze (7) »
środa, 01 marca 2006
Jaki jest Bóg?
Zawsze lubiłam przychodzić do kościoła wcześniej, jakieś 15 minut przed mszą, kiedy było jeszcze pusto i cicho. Siadałam sobie w ławce i zatapiałam się w myślach. Czasem mój wzrok padał na wizerunek Jezusa, namalowany nad ołtarzem... i wtedy, nie wiedziałam czemu, ogarniał mnie lęk. Wiedziałam, że kiedyś umrę, że przyjdzie moment, kiedy będę musiała stanąć z Bogiem twarzą w twarz. Bałam się, że spojrzy wtedy na mnie surowym wzrokiem, pokaże mi moje życie i będzie krzyczał...

Dziś znam Jezusa... nie z obrazu, nie z opowieści. Dziś jest moim przyjacielem... takim, który wie, kiedy jestem smutna, kiedy wkurzona... wie jaką kawę lubię, czy słodzę herbatę i kiedy mam ochotę na lody czekoladowe... takim, który najlepiej rozumie i umie pocieszyć.
I wiecie co? Nie mogę się doczekać dnia, kiedy spojrzę w Jego uśmiechnięte, ciepłe oczy... dnia, w którym przytuli mnie i powie: "Witaj... dobrze, że już jesteś. Czekałem!"

A jak Ty Go znasz?... :)
12:35, ola_engaddi
Link Komentarze (7) »
niedziela, 26 lutego 2006
witam
hej :)
chcialam Wam tylko na wstępie powiedzieć, ze mam na imię Ola... lubię wiosne, truskawki, geografię... ale ani truskawki, ani geografia, ani tysiac innych rzeczy, które mogłabym tu o sobie napisać nie jest nawet w części tak fascynujące jak to, że kocham Jezusa!! :) Dlatego to właśnie o Nim i dla Niego będę tu pisała :)
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i zapraszam :)
14:20, ola_engaddi
Link Komentarze (11) »
1 ... 16