Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
sobota, 12 maja 2007
Ewangelia jest mocą bożą :)
dziś widziałam coś niesamowitego! Widziałam twardzieli, którzy Boga i "religijne gadki" mieli gdzieś na końcu swojej listy zainteresowań. Widziałam ludzi zbuntowanych i "wyluzowanych"...

...a pięc godzin później, na tych samych twarzach widziałam głód i pragnienie żywegi Boga. gdzieś w głębi serc widziałam rodzącą się nadzieję na inne, lepsze życie... nadzieję nadal skrywaną pod maską wyluzowania i obojętności... ale obecną!
To najfajniejsza rzecz na świecie: widzieć jak Bóg przyciąga ludzi do siebie! Bo dla Niego nie ma serca zbyt twardego! :)

"Na Imię Jezusa każde kolano klęknie
Na Jego Imię każdy pokłoni się
i każdy język wyzna
że Jezus Panem jest"

KAżDY!!! :)
22:37, ola_engaddi , zbawienie
Link Komentarze (4) »
piątek, 04 maja 2007
mrok jak światło
"Jeśli powiem: Niech mnie przynajmniej ciemności okryją
i noc mnie otoczy jak światło,
nawet ciemność nie będzie ciemna dla Ciebie,
a noc jak dzień zajaśnieje:
<mrok jest dla Ciebie jak światło>."
(Ps139,11-12)

Wiecie co jest fajne w Bogu? Że nie ma takeij sytuaji, której On by nie ogarniał! Nie ma takiej rzeczy, której by nie rozumiał i nie widział z niej dobrego wyjścia!

Nawet tam, gdzie w Twoim życiu jest największa ciemność - dla
Jezusa jest jasno jak w dzień!

Pozwól Mu rozświetlić mrok...
sobota, 28 kwietnia 2007
Obawy przed Jego obecnością
Dostałam dziś mailem piękny tekst... którym postanowiłam się z Wami podzielić! :)

"I prosiła go cała ludność okolic gerazeńskich, by odszedł od nich, gdyż ogarnął ich wielki strach. Wtedy On wsiadł do łodzi i zawrócił."
(Łk. 8:37)

Jezus czynił wiele cudów, gdy żył na ziemi. Jednym z tych cudów było u wolnienie mężczyzny opanowanego przez demony. Ludzie z tej społeczności byli świadkami potężnej demonstracji Bożej mocy, gdy Jezus nakazał demonicznemu duchowi wyjść z mężczyzny i odejść w pobliskie stado świń. Człowiek został uzdrowiony i siedział u stóp Jezusa. Spodziewałbyś się raczej tego, że ludzie, którzy byli świadkami powinni uchwycić się Jezusa, jako kogoś kto robi dobre rzeczy i uczcić Go, ale prawda jest zupełnie inna. Zamiast tego, zostali ogarnięci przez strach. Dlaczego?

Wielu z nas reaguje na Jezusa w podobny sposób, gdy On czyni nadzwyczajne rzeczy wśród Swoich ludzi. Jesteśmy bojaźliwi, ponieważ nigdy osobiście nie doświadczyliśmy czegoś takiego i wydajemy błędne osądy a efekt jest taki, że Jezus usuwa się spośród nas. Pan może uczynić znacznie więcej niż to, o czym myślimy. Jezus nie pozostaje w takim miejscu, gdzie panuje strach przed Jego dobrocią. Jest to często strach podświadomy, który uniemożliwia nam pójście na głębszy poziom relacji z Nim. Gerazeńczycy nie mogli korzystać z dobrodziejstw obecności Jezusa z powodu swego strachu.
Czy boisz się Jezusa dlatego, że może wymagać coś od ciebie? Czy obawiasz się tego, że może poprosić cię, abyś dał coś, do oddania czego nie jesteś przygotowany? Nie pozwól na to, aby twoje obawy oddaliły Go od ciebie. Jezusem zawsze kieruje miłość do Swoich dzieci, Jemu możesz zaufać.

żródło: www.poznajpana.org

10:33, ola_engaddi , lęk
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 kwietnia 2007
dzień po dniu bliżej Boga!
"Dzień po dniu dla Ciebie żyję
Dzień po dniu za Tobą chodzić chcę
Dzień po dniu chcę naśladować Cię"

A tu teledysk do oryginalnej wersji tej piosenki zespołu Hillsong :)

Wiecie... czasem jest ciężko i nie wiesz o co Bogu chodzi... czasem będziesz się gubić i mieć mętlik w głowie
Ale ważne w tym jest to, czy przez trudne sytuacje zbliżysz się do Boga czy się od Niego oddalisz

Ja chcę dzień po dniu być bliżej! Mocniej chwycić się Boga i pewności tego, że On jest i czuwa nad każdym moim krokiem!
11:05, ola_engaddi , piosenki
Link Komentarze (5) »
czwartek, 19 kwietnia 2007
Bóg przebacza
"Wtedy zastanowił się [syn marnotrwany] i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go." (Łk15,17-20)

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna"
(Iz1,18)

"On odpuszcza wszystkie twoje winy, On leczy wszystkie twe niemoce, On życie twoje wybawia od zguby, On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem, On twoje dni nasyca dobrami: odnawia się młodość twoja jak orła. Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechów ani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki. Jak się lituje ojciec nad synami, tak Pan się lituje nad tymi, co się Go boją." (Ps103,3-5.8-13)

"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." (Rz8,1)

Boże przebaczenie jest o wiele prostrze niż nam się czasem wydaje! Jeśli szczerze żałujesz, przepraszasz Boga, wierzysz, że Jezus umarł za ten grzech i chcesz się zmienić - to Bóg przebacza! Po prostu!

Naprawdę nie ma takiego stanu, w którym nie możesz zacząć od nowa!
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16