Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
Blog > Komentarze do wpisu
tuż przed zakrętem
Życie z Bogiem jest takie, że nigdy nie wiesz co będzie za następnym zakrętem, ale zawsze możesz mieć pewność, że to będzie coś dobrego i pięknego :)

Fajne w zbliżaniu się do takich życiowych "zakrętów" jest to, że to nowe i piękne jest już tak blisko... kocham to uczucie! :) ...mniej fajne jest to, że czasem trzeba coś zostawić, żeby coś innego mogło się zacząć

Ja się na przykład okropnie cieszę z pracy, którą Bóg ma dla mnie już niedługo (choć jeszcze nie wiem co to będzie), a jednocześnie szkoda trochę żegnać się ze studiami, na których tak dobrze już się czuję... Bóg to często tak robi, że jak gdzieś jest już nam dobrze i wygodnie, to On zabiera nas gdzieś indziej... cobyśmy się nie przyzwyczajali za bardzo i coby nudno nie było :)

tak samo jest z tym blogiem... bardzo bardzo się z niego cieszę i wiem, że to było niesamowite boże dzieło. On powiedział, że mam zacząć go prowadzić, On pisał ze mną notki, a dziś... On powiedział, żebym skończyła.
I choć dziwnie będzie nie wchodzić tu i nie dzielić się z Wami tym, co jest w moim sercu, to wiem, że skoro Bóg tak mówi - to jest najlepsze co mogę zrobić!
Dziękuję Wam za to, że tu byliście. Nawet jeśli po cichu i bez komentarzy... to nie o nie chodziło, ale o to, żeby Bóg działał w Was i we mnie - a działał! Część tego działania widziałam, a część wierzę, że jeszcze zobaczę... może dopiero w niebie, ale zobaczę :)

Nie znikam zupełnie... mail aktualny i tu też będę na pewno zaglądać. A jak ktoś chce, to mogę podać telefon albo się spotkać na żywo!... bardzo chętnie bym to uczyniła :)
Mam nadzieję, że nie stracę kontaktu z tymi, z którymi już go mam... i wierzę, że pojawią się jeszcze nowe kontakty :)

Bóg jest blisko każdego z Was! I życzę, żebyście Wy byli coraz bliżej Niego! :)
niedziela, 24 czerwca 2007, ola_engaddi

Polecane wpisy

  • zmiany zmiany

    ostatnio dawno mnie tu nie było... tyle się dzieje. Najbliższe miesiące kojarzą mi się z jednym: "ZMIANY ZMIANY" ;) Piszę pracę, kończę studia, prawdo

  • Decyzja, która zmienia życie

    jeśli trochę poszperacie na moim blogu, to znajdziecie opis tego jak beznadziejne było moje życie jakiś czas temu (nie tak wcale długi czas). Bóg był zawsze bli

  • "Ukochałem cię odwieczną miłością" (Jr31,3)

    Jak byście opisali bożą miłość? Dla mnie jest ona jak wiosenny motyl, ciepły letni deszcz, nabranie oddechu po nurkowaniu, galop na koniu, lody czekoladowe... a

Komentarze
iwka_jakkwiat
2007/06/25 21:00:49
Szkoda, że rezygnujesz, twoje notki były bardzo budujące. Ale najważniejsze być w woli Pana i czynić to, czego On od nas oczekuje. Życzę ci Bożego błogosławieństwa i dalszego prowadzenia i wzrostu w drodze za Jezusem. Serdecznie pozdrawiam
-
Gość: Wiola, *.lubin.dialog.net.pl
2007/06/25 22:13:42
Będzie mi brakować Twoich notek .. Zawsze podnosiły mnie na duchu, ale jeśli czujesz, że tak ma być to uszanujemy to. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś Bóg pozwoli Ci pisać.. Dziękuję Ci za wszystko! Tymczasem czekam na zakręt ;) Pozdrawiam ;* ps. Dobrze, że są jeszcze maile i gg ;]]
-
2007/06/26 10:34:15
-> Iwka
no... mi też dziwnie, bo jak coś fajnego się dzieje, to nadal pojawiają się myśli: "napiszę o tym"... ale wydaje mi się, że Bóg chce, żebym dzieliła się sercem gdzie indziej
Dziękuję za zachętę i Tobie też życzę, żeby Bóg był każdego dnia bardziej obecny w Tobie i w Twoim życiu :)
-
2007/06/26 10:35:54
-> Wiola
...może kiedyś napiszę coś więcej niż bloga... nie wiem, Bóg wie ;)
Ja Tobie też bardzo bardzo dziękuję! Strasznie się cieszę, że mogłam Cię poznać! I za nic w świecie nie chciałabym, żebyśmy straciły kontakt! :)
-
zbawieni
2007/06/26 13:15:44
Życzę Ci powodzenia we wszystkim, do czego Bóg Cię powołuje. On daje "chcenie i wykonanie" on jest "sprawcą i dokończycielem naszej wiary". Możesz więc Być pewna, że jeśli jesteś blisko Niego, to zawsze będziesz szczęśliwa. Cieszę się, że miałem możliwość poznać Cię na żywo i oczywiście zapraszam na ślub:)

mobi
-
2007/06/26 23:54:03
Ola--> Przytulam Cie mocno i zycze blogoslawienstwa Bozego! Rob tak, jak chce Bog:)
-
2007/06/27 16:11:37
-> Mobi
No to teraz to już zupełnie zabrzmiało jak pożegnanie ;) ...tylko ja na serio nie chciałam się żegnać! :)
ale jak już się tak miło zrobiło to powiem Ci, że też się cieszę, że mogłam Cię poznać! I dziękuję za Twoje srece, pomoc i wsparcie... blogowe i nie tylko blogowe! :) i do zobaczenia 7.07.2007 :)
-
2007/06/27 16:22:48
-> Troosky
Ja też przytulam mocno i ciepło! I bynajmniej nie po raz ostatni!!! :)
-
Gość: krysia, 116.240.232.*
2007/06/29 14:48:02
Tak niedawno "poznałam" Cie a teraz przychodzi się żegnać. No cóż.... niech Pan Cię prowadzi i błogosławi obficie. Wiesz.. ja też mam w sercu świadectwo, że to Pan chciał abym zaczęła swojego bloga... robię to od kwietnia tego roku i bardzo to lubię ... i kiedy dziś przeczytałam Twoją notkę, że przyjdzie dzień, że Pan powie koniec z blogiem zrobiło mi sie dziwnie ale wiem, że też wtedy powiem; Tak Panie... Twoja wola jest dla mnie rozkazem i może będę tęsknić, bo człowiek sie przyzwyczaja ale wiem, że Boże drogi są dla nas najlepsze. Chwała Panu!!!
-
2007/06/29 19:44:05
-> Krysia
cudownie, że robisz to, czego Bóg chce teraz od Ciebie... i nie martw się tym, co będzie kiedyś... może Ciebie Bóg poprowadzi zupełnie inaczej! :)
Postaram się do Ciebie zaglądać... bo wcale nie musimy się żegnać! :)
-
Gość: Oluś:), *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/07/02 14:24:44
No... I zobacz Kochana... Ja wrocillam na swojego, a Ty zostawiasz... Nawet nie wiem dlaczego mi smutno...:( Bedziesz widziec jeszcze mnostwo owocow tego, ze tu pisalas! Czuje to!
Kocham Cie!;*
-
2007/07/04 17:09:03
zostawiam go... Bogu! :)
I też wierzę, że jeszcze będą owoce... nawet jeśli nie będę ich już widziała! :)
-
Gość: x, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/07/14 12:18:38
Jak ja nienawidzę Boga.
Zawsze zabiera to z czego człowiek najbardziej się cieszy, a jeżeli nie zrobisz tego co on mówi potępi cię w piekle.
co za podła, okrutna istota!
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2007/07/14 13:38:19
Nienawidzę Boga z całego serca!
dlaczego on pozbawia człowieka wolnośći? dlaczego nie pozwala mu cieszyć się życiem? dlaczego zabiera mu to z czego najbardziej się cieszy?
Jakie okrutne i podłe jest nasze życie! Pod jaka wielką musimy być presją! Albo podporządkujemy się jego okrutnej woli albo będziemy na wieki cierpieć w piekle!
Tylko nie pisz mi głupstw w rodzaju "on wie co jest dla nas najlepsze itp" bo to nie uspokoi mojej wielkiej złości. Nienawidzę boga! on chce pozbawić mnie wolności, chce abym cierpiała, chce pozbawić mnie wszystkiego, cokolwiek sprawia mi radość. Nienawidze cie ty podła okrutna istoto!
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2007/07/14 14:22:00
Nienawidzę Boga z całej siły. On chce mi zabrać wszystko, cokolwiek sprawia mi radość. Chcę być wolna, nie chcę żyć pod taką presją!
Nienawidze cię boże przyczyno moich cierpień! Co mnie podkusiło, żeby tutaj wejść i przeczytać tą zasraną notkę? moje serce krzyczy z bólu, bo bóg chce mi odebrać wszystko co sprawia mi radość! Nienawidzę cie Boże.
Ty do tego się przyczyniłaś
Masz już pierwszy owoc jaki wydał twój blog. Nienawidzę boga!
-
Gość: olek, *.kpsi.pl
2007/07/17 22:38:02
Bóg nigdy nie pozbawia wolności, ponieważ to On obdarzył człowieka wolnością. Bóg jest konsekwentny we wszystkim co czyni. Tylko grzech człowieka pozbawia go wolności. Jeżeli Bóg dopuszcza, że tracimy coś z czego bardzo się radowaliśmy, co nas bardzo cieszyło, to dzieje się tak najczęściej ponieważ to przysłaniało nam coś o wiele bardziej istotnego i rzeczywiście robi to dla naszego dobra. Jak matka nie pozwoli zjeść swojemu choremu dziecku smakołyka, który bardzo mu smakuje, a o którym ona wie, że może mu teraz zaszkodzić. Bóg jest pierwszym, który daje radość, a nie cierpienie. Jezus mówi: "To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna." (J 15,11) oraz "Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna." (J 16,24) a św. Jan pisze o tym samym w swoich listach (1 J 1,4 i 2 J 1,12). Jeśli chcesz napisz: olek@kpsi.pl
-
2007/07/18 17:11:45
-> Gość
wiem, że ciężko Ci w to teraz uwierzyć, ale jedno jest pewne: BÓG JEST DOBRY! Jest dobry dla Ciebie! Jestem pewna, że każdego dnia daje Ci dowody swojej gigantycznej miłości do Ciebie i będę się modlić o to, żebyś widziała je jeszcze wyraźniej.
I to nie jest prawda, że On chce zabrać Ci coś, co jest dla Ciebie dobre... jedyne, co chce zabrać, to lęk i ból... i pragnie wypełnić Cię swoją miłością tak, żeby ona się z Ciebie wylewała!
To prawda, że Bóg chce, żebyśmy szli za Nim i oddali Mu swoje życie... ale to On pierwszy oddał swoje za Ciebie... tylko i wyłącznie z miłości... i chce, żebyś Ty oddała Mu swoje życie dlatego, że tej miłości doświadczysz i sama zakochasz si ę w Nim...

Nie bój się...
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2007/07/24 14:28:40
Kochana... Odeszłaś od nas... Jak smutno. Napisałam do Ciebie maila, ale nie wiem czy doszedł. Jesli masz ochote - czekam agatongagaton@vp.pl
Pamietasz mnie jeszcze?...
Annabelle,
Agata
-
2007/07/24 15:45:45
-> Annabelle
ale ja nadal żyję, mam się dobrze i nie zamierzam zrywać internetowych znajomości! :)
No i oczywiście, że Cię pamiętam! Jak bym mogła zapomnieć takiego pięknego łabędzia? :) Napisałam do Ciebie :)
-
Gość: x, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/08/13 12:09:58
Droga engaddi
przepraszam Cię za moje złe słowa
Czasami mam problem ze swoimi emocjami i piszę głupstwa.
Jeśli chcesz wykasuj moje poprzednie posty i proszę, nie bierz sobie ich do serca.
Wszystko to napisałam pod wpływem emocji. Wcale tak nie myślę, ani nie uważam
Proszę, wybacz mi
-
2007/08/20 16:00:29
-> Gość
Wybaczam!!! :*
Bóg jest dobry i ma dla Ciebie piękne życie!!!
bardzo bym chciała z Tobą się jakoś skontaktować, jeśli Ty też chcesz oczywiście. Mogłabyś podać mi swojego maila albo napisać do mnie na ola_engaddi@gazeta.pl?

Moje emocje też kiedyś były moim problemem... dziś są niesamowitym bożym darem!
-
Gość: Wiola, *.lubin.dialog.net.pl
2007/08/28 17:36:01
Cześć :] Co u Ciebie słychać, Aniołku? :) Pewnie wspaniale się masz..
wiesz, brakuje mi Twoich notek...(:
Jest jakoś inaczej. Kurcze.. zaniedbałam ostatnio tyle ważnych spraw. Z Bogiem też. Czuje, że to zły znak, że się oddalam..;(
Spróbuje się nie dać..
-
2007/08/28 19:38:59
-> Wiola
Hej Kochana! Mam się dobrze! I widzę, że Bóg ma dla mnie dużo nowych rzeczy w tym roku... więcej Siebie, swojej miłości i pracy dla Jego Królestwa... jednym słowem jest coraz piękniej! :)
Napiszę do Ciebie maila, tak chyba będzie najlepiej!:)
Ściskam Cię, Boży Promyczku! :)
-
Gość: Zagubiona w rzeczywistości, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/06 20:50:31
witaj Olu ;** hehe ... już pół roku się nie odzywałam więc pewnie mój komentarz będzie dla Ciebie zaskoczeniem xD
Otóż przestając prowadzić mój blog przestałam także was odwiedzać czego zaluję ale wróciłam do blogowania ;)
jednak moj adres się nieco zmienił =>
www.wiadomosc-od-boga.blog.onet.pl

mam nadzieję że wpadniesz o cos naskrobiesz ;**
-
Gość: Zagubiona w rzeczywistości, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/30 18:56:31
Nieeeeeeeeee !! ;((
Nie chce ... kiedy na nowo zaczęłam prowadzić swój zwiły pamiętnik , liczyłam także na twoje notki , które tyle dają ... a tu :( nic !! ehhh , a tak tez liczyłam na to co powiesz , gdy zobaczysz co u mnie ... twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne :( prosze napisz do mnie emaila na matysia73@gmail.com lu na gg jest na moim blogu i w ogole wejdź do mnie i zobacz co słychać =((
www.wiadomosc-od-boga.blog.onet.pl


yhh ;((
-
Gość: Wiola, *.ssp.dialog.net.pl
2007/12/31 18:07:11
Szczęścia i wielu łask Bożych w nadchodzącym 2008 roku! :) Niech Ci się wiedzie. Wiola.
-
2008/01/01 17:09:11
-> Wiola
Tobie również!
Niech każdy dzień tego nowego roku przybliży Cię choć o kroczek do Jezusa:)

i dla wszystkich, którzy jeszcze czasem tu wchodzą! :) Niech Boża miłość i moc staje się dla Was z każdym dniem bardziej i bardziej realna:)
-
Gość: Wiola, *.ssp.dialog.net.pl
2008/06/25 20:26:12
Bardzo szkoda, że nie prowadzisz już tego bloga. :(:(
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2008/10/14 19:38:06
napisz coś! :)
-
Gość: ona_20, *.ip.airbites.pl
2009/01/02 19:20:25
ja tez nienawidze boga.za to ze zabral mnie. mnie juz nie ma. czuje sie jakbym umarla.uspal wszystkie moje marzenia,zabral cala milosc ktora mialam.teraz nie mam nic.nigdy ni e czulam sie gorzej.nie wiedzialam ze cos takiego jest mozliwe.
-
Gość: allladino, *.ssp.dialog.net.pl
2009/01/05 03:26:16
Boga pierdoli co sie dzieje z dobrymi ludzmi ktorzy tak nieludzko dostaja w kosc.On ma swoje plany i wizje a reszta go pierdoli.Ja sie czuje tak potwornie i niesprawiedliwie potraktowany.Mam mu za zle ze widzial wszstko z gory co sie szykuje i nie podal mi reki.Ci co pisza o milosci bozej i takie tam pierdoly po prostu nie dostali porzadnie w tylek.Nie jestem w stanie pewnych rzeczy pojac,choc przedtem wierzylem ze wszystko ma jakis sens i wszystko do czegos prowadzi.
-
Gość: dorota, 193.27.6.*
2009/03/02 13:40:30
do allladino
Jezus umarł za Ciebie, stań przed Nim i wylej swoje serce, powierz Mu swoje życie..
Jezus powiedział: '.. tego, który do mnie przychodzi, z pewnoscią nie odrzucę' - Ewangelia wg Jana 6,37
-
Gość: Krystian, *.lanet.net.pl
2009/06/29 23:44:33
Do tych co myślą, że zostali jakos skrzywdzeni - obejrzyjcie ten filmik i posluchajcie co koles mowi video.google.co.uk/videoplay?docid=3493207271920409738
Poza tym jeśli porównujecie swoje życie do czyjegoś w tym momencie to pomyślcie o przeszłości i o przyszłości dla nich i dla siebie :] każdy musi ponieść swój krzyż.
-
Gość: wiolaa, *.ssp.dialog.net.pl
2009/08/12 14:06:59
chyba zacznę się modlić do Boga, żeby znów do Ciebie przemówił i kazał napisać notkę :) !
-
2009/08/13 22:19:26
hehe:)
módl się, módl:)
kto wie co tam Bóg sobie zaplanował... ale wiem, że jeśli nie notkę, to na pewno maile są jak najbardziej wskazane, szczególnie, że od niedawna znowu jestem szczęśliwą posiadaczką netu w domu... w moim nowym domu!!! :)
-
Gość: wiolaa, *.ssp.dialog.net.pl
2009/08/25 20:58:30
mail poszedł, ale nie wiem czy pod dobry adres :)))