Witaj. Cieszę się, że jesteś i wierzę, że nie jesteś tu przez przypadek. To blog, na którym chcę przedstawić Ci mojego najlepszego Przyjaciela - Jezusa! Jezusa, który jest żywy, bliski, kochający... i bardzo chce być także Twoim przyjacielem!
SUBskrypcj@
engaddi

Twój emaildowiedz się więcej >> 
Blog > Komentarze do wpisu
Obawy przed Jego obecnością
Dostałam dziś mailem piękny tekst... którym postanowiłam się z Wami podzielić! :)

"I prosiła go cała ludność okolic gerazeńskich, by odszedł od nich, gdyż ogarnął ich wielki strach. Wtedy On wsiadł do łodzi i zawrócił."
(Łk. 8:37)

Jezus czynił wiele cudów, gdy żył na ziemi. Jednym z tych cudów było u wolnienie mężczyzny opanowanego przez demony. Ludzie z tej społeczności byli świadkami potężnej demonstracji Bożej mocy, gdy Jezus nakazał demonicznemu duchowi wyjść z mężczyzny i odejść w pobliskie stado świń. Człowiek został uzdrowiony i siedział u stóp Jezusa. Spodziewałbyś się raczej tego, że ludzie, którzy byli świadkami powinni uchwycić się Jezusa, jako kogoś kto robi dobre rzeczy i uczcić Go, ale prawda jest zupełnie inna. Zamiast tego, zostali ogarnięci przez strach. Dlaczego?

Wielu z nas reaguje na Jezusa w podobny sposób, gdy On czyni nadzwyczajne rzeczy wśród Swoich ludzi. Jesteśmy bojaźliwi, ponieważ nigdy osobiście nie doświadczyliśmy czegoś takiego i wydajemy błędne osądy a efekt jest taki, że Jezus usuwa się spośród nas. Pan może uczynić znacznie więcej niż to, o czym myślimy. Jezus nie pozostaje w takim miejscu, gdzie panuje strach przed Jego dobrocią. Jest to często strach podświadomy, który uniemożliwia nam pójście na głębszy poziom relacji z Nim. Gerazeńczycy nie mogli korzystać z dobrodziejstw obecności Jezusa z powodu swego strachu.
Czy boisz się Jezusa dlatego, że może wymagać coś od ciebie? Czy obawiasz się tego, że może poprosić cię, abyś dał coś, do oddania czego nie jesteś przygotowany? Nie pozwól na to, aby twoje obawy oddaliły Go od ciebie. Jezusem zawsze kieruje miłość do Swoich dzieci, Jemu możesz zaufać.

żródło: www.poznajpana.org

sobota, 28 kwietnia 2007, ola_engaddi

Polecane wpisy

  • tuż przed zakrętem

    Życie z Bogiem jest takie, że nigdy nie wiesz co będzie za następnym zakrętem, ale zawsze możesz mieć pewność, że to będzie coś dobrego i pięknego :) Fajne w zb

  • już nigdy sama :)

    Wczoraj miałam bal z okazji zakończenia studiów. Wiecie, taki elegancki, w sukniach i w ogóle... no i jak to bywa z takimi balami, chodzi się na nie z osobą tow

  • zmiany zmiany

    ostatnio dawno mnie tu nie było... tyle się dzieje. Najbliższe miesiące kojarzą mi się z jednym: "ZMIANY ZMIANY" ;) Piszę pracę, kończę studia, prawdo

Komentarze
Gość: wiolaa, *.ssp.dialog.net.pl
2009/08/30 21:54:15
dobrze trafiłam. to o czym tu napisałaś świetnie odzwierciedla to co teraz czuje..